Türkiyenin Paylasim PlatFormu
Merhaba Ziyaretçi Formumuzdan Daha İyi Yararlanabilmen İçin Üye Ol...
Merhaba Ziyaretçi Formumuzdan Daha İyi Yararlanabilmen İçin Üye Ol...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İYİ FORUMLAR,İYİ EGLENCELER...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapOyun salonu

Bana aşkı anlatır mısın?

2 posters
YazarMesaj
Admin
Administratör
Administratör
Admin

Ruh Hali : 15
Rep Gücü Rep Gücü : 18132
Rep Puanı Rep Puanı : 10

Bana aşkı anlatır mısın? Empty
MesajKonu: Bana aşkı anlatır mısın?   Bana aşkı anlatır mısın? I_icon_minitimeÇarş. Nis. 01, 2009 10:36 am

Tek bir göze vuruluptek bir bedeni hisseder gibi;adını duyupiçinde kaybolmayı diler gibi...Sesini duymayıpgöğsünü gere gere yalnızca "seviyorum"der gibi...Bana aşkı anlatır mısın?Bunlar mıdırbu yaşananların içinde kaybolup dünyayı avuçlarının içerisinden salıverip yalnızca ona gidipaklınıyüreğini deliler gibi ona salmak mıdır?Diğer yürekler unutulur mu?
Sevdiğini haykırmaktan korkmayıpelayeşilmavisiyahkahverengi...Herhan gi bir yürekle herhangi bir göze kapılıpiçinden geçenleri karşındakine bağışlamak mıdır?Elini tutmayıpsaçını okşamasan da tek başına karşındakini cennetin saymak mıdır?
Aşkı anlatır mısın?Düşsel bir oyun mudurya da kurtuluşya da çok severken bile olmaz deyip kaçışın mıdır...Kaçarken ardındaki düşünüp öylece dönmekten korktuğun mudur?Aşk nedir söyler misin?Var mıyok mu?Bir seçim mi ya da?Karanlık dünyadan çıkıp aydınlığa giriş mi?Ya da bir türlü sevildiğinesevdiğine emin olamadığınkıskandığınunutmayı isteyip unutamadığın mıdır?Aşk nedir?Varlığına kapılmasa dahak ettiğini düşünmesen biledüşlemekten vazgeçipunutacağına dair korktuğun mudur?
Aşk bir kaçıştırsorgulayışsancıseçimyok oluştur...Kısır bir döngüdüryaralarama yok etmez...!İntikam arzularının eşiğinde bir sevilme ve de sevme arzudur...Yakaryıkar ama parçalamaz...Kızdırırbıktırırama vazgeçirmezgerçek ise...Düşünmeye korktuğunkapılmak istemeyip başka gemiyebaşka yüreklere ellerinle sunduğundur...Söyleyemezsin o kelimeyi yanında anamazsın bile seviyorum diye...Gururun yıkar bitirir...Aslında saniyelerinigünleriniaylarınıyıllarını ona verdiğindir ama o bilmez...Sende bilmemesi için elinden geleni yaparsınkorkarsınbilirse her şey bitecek diye...Her şeyin kanunlarla var olduğunu düşünmeye başlargerçeklik payı ne ise onu yaşamak istersinonu başka görüpbaşka duyguları hissetsen bile.Olmazolamaz...Onun gözlerionun yüreği sana bakmaz sanırsın bazen...Seni görmezduymaz...Ya da bazen karşılıklı bir oyun sergilenirperde açılıro sana bağlıdırsen ona...Kimse hiçbir şey söylemezhem çok istersinsana gönül veren o olsun diyehem de beklersin hak ettiğin o mu diye.Öylece susar kalırsınbeklersinbaşka yollar denersin...Peşinden koştuğundur aşk...Kalbini kırsa bile istersin onubir umutbir heyecanla.Belki o da seviyordurbelki o da sever diye...Böylece ömrün geçersusup kalırsınız belkilerle...Bazen yaralarınızı unutmak için intikam savaşı açarsınız kendi içinizdekendi egolarınızla kavrulurken.Başka kollarbaşka insanlarbaşka aşklar girer yüreğinize sanırsınızonu yok olurkenyok etmeye çalışırsınız...Ölçmektanımakya da sevdiğini söylettirmek istersinizhaykırmasını...Aşk "aşkın varlığına"inandığınız ölçüde kalırinanç ne kadar kuvvetliyse.Saçının tek bir teline dokunamadangözlerinde hayat bulmayı düşleyipbulamadan...Yinede varlığını içinize çekersinizderinderin...Bekleyişlerle sınırlıdır..Bazen bir kapı sesibazen bir mesajbir alo kelimesine özlem duyarsınız...Gelmezhiç ama hiç gelmez...Geldiği zamanda ise siz gitmiş olursunuz...Kimse sabırla beklemez...Gerçekten seven yürekler dahi tek bir an bir tek hatada pes eder...Sonra başka gemiye yolcu olarak giderler..Sırf hırslarından...!Aşk ilk anda başlarbir kıvılcımdırbir anda iki tarafıbazen de tek bir kişiyi yakarkarşıdaki uyuruyanıkken bile.Çok sevildiğini göremezkarşıdaki çok sevdiğini düşünse de hissettiremez...Hep bir gurur çerçevesi içerisinde döner durur aşk...Kimse gerçekten gerçekleri dile getiremez...Bir ömrü paylaşacak kadar yakın olmaz hiçbir şeyhep başka yollarbaşka sevdalarunutamamalar alır başını gider...
Bana Aşkı Anlatır mısın?Yaşamsal faaliyetlerin en sihirli anında gelir yüreğinize otururartık "o"vardır...Sabah onu görme ümidiyle uyanırgece rüyanıza "onu"çağırırsınızsize tek bir saniye "ölür gibi"bakabilmesi için yüreğinizi fedaya uğraşırsınız..Bazıları "çok"olsun isteröyle büyük olsun ki boyumuzu bile aşsınkarşı taraf hemen anlasınbaksınsevsinömrünü adasın...Bazıları "az"olsa da olur der...Yeter ki ömrüm desincanını yoluna sersinadasın...Hissettiklerimiz değil midir aşk?Hissedip kahrolduklarımızbir öncekine kızarken karşımızda duranı askıya alışımız?"İlk ve tek"diye bekleyipkarşımıza çıktığında bile koşarcasına gidip do¤¤¤¤¤ bakamadığımız...Aşk nedir ki?Nasılnasıl yakar yüreği?Ölür gibi olurnefesimizin kesildiğini hissederiz bir anbir saniye bile olsa.Göremesek o gün felaket bir gündür bizim içinaramasaduymasaarkasına bakmasa "hiç olmaz"diye bakarız...Yalnızlık içinde dönüp durmaz mı bazen aşk?Yalnızlar da aşık olurlaradı "yalnızlık"bile olsa...Umutların tükenip"bitti"dendiği vakitlerde bir prensya da prenses hayatımızı değiştirirsıfırdan başlatıriliklerimiz ısınırgüldüğünü görmesekelini tutmasaksarılmasak bileama o "vardır"artık...Bir kere "var"olmuştur içimizde...Aşk nedir ki?Sağlam adımlar bütünü mü?Hatalarımızla kendimizi yiyip bitirmelerimiz ve karşımızda duranları keşfedemediklerimiz mi?Bana aşkı anlatır mısınız?Tek bir cümletek bir sevecenliktek bir ılık nefesle...Anlatılanlar yetersiz değildiranlatılamayanlar yetersiz kalır...Kimse bunu görmezfark etmez...Anlattıklarımız bizi "biz"yapanlardır...Var olurken aynaya bakıp gözlerimizden akan yaşlardır...Aşk nediraşkı arayan yürekler?Aşksızlığa da aşık olur insan sonra birden o da biter...Yalnızlık başlarzaman gerilerışık arar durursunuz saatlerhaftalarbelkide senelerce.Mantığınızla kalbinizi çatıştıranlardır aşk..."Hiç derdim değil"deyip aslında saatlerce kendi kendinizi yiyip bitirdikleriniz...Kendi içinizde küsüpanlar diye beklediğiniz...Ama anlamazduymazgörmez...Anlatma telaşını yaşarken donup kaldıklarımız değil midir aşk?Bir an önce söylemeliyim dersinizanlasın artık...Bileyim ne yana gideceğimiama boğazınıza düğümlenirkonuşamazsınız...Ya "hayır"derse...Ya sevmiyorsaya arkasına bakmadan giderse?Cesaretsizliğimizle aşkı bulduklarımızı kaybetmelerimiz değil midir aşk?Aşk;var oluş perdesindeyokluğutekken çift olmayı dilemektirbazen olmaz bu istenilenler.Küserizyıkar geçerizsevmekten beter olup tövbe ederiz...KİMSE TÖVBE ETMESİNHERKES DOĞRU OLANI SEÇSİNAĞIR BASAN YOLA GİTSİNYA MANTIKYA DA KALP.İKİSİ DE BİZE AİT...Karışıklıklar içerisinde bulduklarımız değil midir aşk?Aşk sevgi derkenaşkın içinde kaybolmak değil midir arkadaşlar?

Dilara AKSOY'dan Alıntıdır...

En son Admin tarafından Salı Nis. 28, 2009 12:58 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
dilaraaks
Yeni Üye
Yeni Üye

Rep Gücü Rep Gücü : 16465
Rep Puanı Rep Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Bana aşkı anlatır mısın?   Bana aşkı anlatır mısın? I_icon_minitimeSalı Nis. 28, 2009 12:54 pm

merhabalar sitenizde yazımı yayınlamışsınız yalnız yazı okunmuyor bile.ama bir şekilde benim yazım olduğunu anladım teşekkür ederim.Yalnız adımı yazarsanız sevinirim Dilara AKSOY...Google'da Dilara AKSOY Bana Aşkı Anlatır Mısın?diye aratabilirsiniz teşekkürler.
Admin
Administratör
Administratör
Admin

Ruh Hali : 15
Rep Gücü Rep Gücü : 18132
Rep Puanı Rep Puanı : 10

MesajKonu: Geri: Bana aşkı anlatır mısın?   Bana aşkı anlatır mısın? I_icon_minitimeSalı Nis. 28, 2009 12:57 pm

Hemen duzeltiyorum tesekkurler..

Bana aşkı anlatır mısın?
1 sayfadaki 1 sayfası